Avro - 2016. Milli komandamızın rəqibləri məlum oldu.

Sayta qoyulub: 09:39 23.02.2014 (799 dəfə oxunub)

Avro - 2016. Milli komandamızın rəqibləri məlum oldu.

Bu gün Fransanın Nissa şəhərində 2016-cı il Avropa çempionatının seçmə mərhələsinin püşkatma mərasimi keçiriləcək.Püşkatma nəticəsində 9 qrup yaradılacaq.Onların hər birində 5 və ya 6 komanda yer alacaq.

 

Final mərhələsinə hər qrupdan ilk iki komanda yüksəlir.Həmçinin qruplar arasında ən yaxşı nəticə ilə 3-cü yeri tutan komanda da Fransada keçiriləcək turnirə birbaşa vəsiqə qazanır.Qalan 8 komanda playoff əsasında daha 4 vəsiqənin sahibini müəyyənləşdirir.Beləliklə də final mərhələsində 24 komanda iştirak edəcək.

 

Seçmə mərhələnin oyunları bütün Avropada cümə axşamından çərşənbə axşamına qədər keçiriləcək.Bütün oyunlar qeyd edilmiş vaxtlarda başlayacaq. Bu vaxtlar belə müəyyənləşib: İstirahət günləri 21-00 və 23-45 , iş günləri isə 23-45-də başlayacaq.Komandaların püşkatma zamanı yer aldığı səbətlər aşağıdakı kimidir:.

Səbət 1 : İspaniya , Almaniya, Hollandiya, İngiltərə, İtaliya , Portuqaliya, Yunanıstan, Rusiya , Bosniya və Herseqovina .


Səbət 2 : Ukrayna , Xorvatiya , İsveç, Danimarka , İsveçrə, Belçika , Çexiya, Macarıstan, İrlandiya .


Səbət 3: Serbiya, Türkiyə , Sloveniya , İsrail, Norveç , Slovakiya, Rumıniya, Avstriya, Polşa .


Səbət 4: Çernoqoriya , Ermənistan, Scotland , Finlandiya , Latviya , Uels , Bolqarıstan, Estoniya , Belarus .


Səbət 5: İslandiya , Şimali İrlandiya, Albaniya , Litva , Moldova , Makedoniya, Azərbaycan, Gürcüstan, Kipr 


Səbət 6 : Lüksemburq , Qazaxıstan, Lixtenşteyn , Farer adaları, Malta , Andorra , San Marino, Gibraltar .

 

Püşkatmanın nəticələri: 

A qrupu: Hollandiya, Çexiya, Türkiyə, Latviya, İslandiya, Qazaxstan.

B qrupu: Bosniya və Herseqovina, Belçika, İsrail, Uels, Kipr, Andorra.

C qrupu: İspaniya, Ukrayna, Slovakiya, Belarus, Makedoniya, Luksemburq.

D qrupu: Almaniya, İrlandiya, Polşa, Şotlandiya, Gürcüstan, Gibraltar.

E qrupu: İngiltərə, İsveçrə, Sloveniya, Estoniya, Litva, San-Marino.

F qrupu: Yunanıstan, Macarıstan, Rumıniya, Finlandiya, Şimali İrlandiya, Farer adaları.

G qrupu: Rusiya, İsveç, Avstriya, Monteneqro, Moldova, Lixtenşteyn.

H qrupu: İtaliya, Xorvatiya, Norveç, Bolqarıstan, Azərbaycan, Malta.

İ qrupu: Portuqaliya, Danimarka, Serbiya, Ermənistan, Albaniya.

  

SON AYDA ƏN ÇOX OXUNANLAR:

    XƏBƏR LENTİ