Topaz premyer liqası.2012/2013.Təsnifat mərhələsi.

Sayta qoyulub: 08:55 06.06.2012 (1239 dəfə oxunub)

 

 

 

1 Neftçi 22 14 2 6 47 24 +23 44
2 İnter 22 11 8 3 24 12 +12 41
3 Qarabağ 22 10 9 3 30 19 +11 39
4 Simurq 22 9 9 4 25 15 +10 36
5 Qəbələ 22 9 5 8 26 27 –1 32
6 Bakı 22 6 12 4 24 15 +9 30
7 AZAL 22 7 8 7 32 25 +7 29
8 XL 22 7 7 8 32 27 +5 28
9 Turan 22 6 5 11 24 35 –11 23
10 Rəvan 22 6 4 12 23 36 –13 22
10 Sumqayıt 22 5 7 10 20 39 –19 22
12 Kəpəz 22 2 4 16 12 45 –33 10
 
Bombardirlər:
20 - Nikolas Kanales (Neftçi)
11 - Franko Nildo (AZAL)
9 - Salif Ballo (Turan)
8 - Riçard Almeyda (Qarabağ), Zohair Benuahi (AZAL)
7 - Baçana Sxadadze (İnter), Xuan Manuel Varea (Rəvan).

 

 


TƏQVİMİ 
Təsnifat mərhələsi 
2012-ci il 
1-2 avqust (çərşənbə ,cümə axşamı) 
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası

Birinci dövrə

I tur, 04 avqust (şənbə) 
1. “Sumqayıt” (Sumqayıt) 2:2 AZAL (Bakı)
2. “Simurq” (Zaqatala) 1:1 “Qəbələ” (Qəbələ)
3. “Kəpəz” (Gəncə) 1:2 “Turan” (Tovuz)

05 avqust (bazar) 
4. “Neftçi” (Bakı) 1-1 “Bakı” (Bakı)
5. “Rəvan” (Bakı) 1:1 “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
6. “İnter” (Bakı) 1:1 “Qarabağ” (Ağdam)

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası
8-9 avqust (çərşənbə, cümə axşamı)

II tur, 10 avqust (cümə) 
7. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 4:0 “Kəpəz” (Gəncə)
8. “Bakı” (Bakı) 0:0 “Simurq” (Zaqatala)
9. “Qarabağ” (Ağdam) 1:0 “Neftçi” (Bakı)
10. “Qəbələ” (Qəbələ) 1:0 “İnter” (Bakı)

11 avqust (şənbə) 
11. AZAL (Bakı) 3:1 “Rəvan” (Bakı)
12. “Turan” (Tovuz) 0:1 “Sumqayıt” (Sumqayıt)

15 avqust (çərşənbə)
Azərbaycan “A” milli komandasının beynəlxalq yoldaşlıq oyunu
Azərbaycan – Bəhreyn

III tur, 18 avqust (şənbə) 
13. “Kəpəz” (Gəncə) 0:2 AZAL (Bakı) 
14. “Simurq” (Zaqatala) 3:0 “Turan” (Tovuz)
15. “Rəvan” (Bakı) 1:1 “Bakı” (Bakı)

19 avqust (bazar) 
16. “Sumqayıt” (Sumqayıt) 1:6 Qarabağ” (Ağdam)
17. “Neftçi” (Bakı) 3:0 “Qəbələ” (Qəbələ)
18. “İnter” (Bakı) 0:0 “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

22-23 avqust (çərşənbə ,cümə axşamı)
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası
Ehtiyat gün

IV tur, 24 avqust (cümə) 
19. “Qarabağ” (Ağdam) 0:0 “Rəvan” (Bakı)

25 avqust (şənbə) 
20. AZAL (Bakı) 0:0 “Neftçi” (Bakı)
21. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 0:0 “Simurq” (Zaqatala)
22. “Turan” (Tovuz) 2:3 “İnter” (Bakı)

26 avqust (bazar) 
23. “Bakı” (Bakı) 3:1 “Kəpəz” (Gəncə)
24. “Qəbələ” (Qəbələ) 4:1 “Sumqayıt” (Sumqayıt)

29-30 avqust (çərşənbə ,cümə axşamı)
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası
Ehtiyat gün

07 sentyabr (cümə)
DÇ-2014 seçmə oyunu 
“A” Azərbaycan 1:1 İsrail

11 sentyabr (çərşənbə axşamı)
DÇ-2014 seçmə oyunu 
“A” Portuqaliya 3:0 Azərbaycan

V tur, 14 sentyabr (cümə) 
25. “Bakı” (Bakı) 1:1 “Turan” (Tovuz)

15 sentyabr (şənbə) 
26. “Kəpəz” (Gəncə) 1:0 “Qəbələ” (Qəbələ)
27. “İnter” (Bakı) 1:0 “Sumqayıt” (Sumqayıt)
28. “Rəvan” (Bakı) 0:2 “Simurq” (Zaqatala)

16 sentyabr (bazar) 
29. “Qarabağ” (Ağdam) 2:6 AZAL (Bakı)
30. “Neftçi” (Bakı) 2:1 “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

19 sentyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün

VI tur, 23 sentyabr  (bazar)

31. AZAL (Bakı) 0:0 “İnter” (Bakı)
32. “Simurq” (Zaqatala) 2:1 “Kəpəz” (Gəncə)
33. “Turan” (Tovuz) 0:1 “Qarabağ” (Ağdam)

24 sentyabr  (bazar ertəsi) 
34. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)  “Bakı” (Bakı) 1-1

25 sentyabr  (çərşənbə axşamı) 
35. “Qəbələ” (Qəbələ) 1:3 “Rəvan” (Bakı)
36. “Sumqayıt” (Sumqayıt) 3:2 “Neftçi” (Bakı)

VII tur, 29 sentyabr (şənbə)  
37. “Qarabağ” (Ağdam) 0:0 “Simurq” (Zaqatala)
38. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 1:2“Turan” (Tovuz)
39. “İnter” (Bakı) 0:0 “Neftçi” (Bakı)
40. “Rəvan” (Bakı) 1:2 “Kəpəz” (Gəncə)

30 sentyabr (bazar) 
41. “Qəbələ” (Qəbələ) 0:0 AZAL (Bakı)
42. “Sumqayıt” (Sumqayıt) 1:0 “Bakı” (Bakı)

VIII tur, 3 oktyabr (çərşənbə)  
43. “Neftçi” (Bakı) 0:0 “Turan” (Tovuz)     
44. AZAL (Bakı) 0:2 “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
45. “Kəpəz” (Gəncə) 0:0 “Qarabağ” (Ağdam)

4 oktyabr (cümə axşamı) 
46. “Bakı” (Bakı) 1:1 “Qəbələ” (Qəbələ)
47. “Simurq” (Zaqatala) 1:0 “Sumqayıt” (Sumqayıt)
48. “Rəvan” (Bakı) 0:2 “İnter” (Bakı)

16 oktyabr (çərşənbə axşamı) 
DÇ-2014 seçmə oyunu
“A” Rusiya 1:0 Azərbaycan

IX tur, 19 oktyabr (cümə) 
49. “Turan” (Tovuz) 1:0 AZAL (Bakı)

20 oktyabr (şənbə) 
50. “Neftçi” (Bakı) 4:1 “Kəpəz” (Gəncə)
51. “İnter” (Bakı) 1:0 “Simurq” (Zaqatala)
52. “Qarabağ” (Ağdam) 1:1 “Bakı” (Bakı)

21 oktyabr (bazar) 
53. “Sumqayıt” (Sumqayıt) 0:1 “Rəvan” (Bakı)
54. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 1:1 “Qəbələ” (Qəbələ)

24 oktyabr (çərşənbə) 
Azərbaycan Kuboku 1/16 final

X tur, 26  oktyabr (cümə) 
55. “Bakı” (Bakı) 0:0 “İnter” (Bakı)
56. “Simurq” (Zaqatala) 1:1 AZAL (Bakı)
57. “Kəpəz” (Gəncə) 0:0  “Sumqayıt” (Sumqayıt)

27  oktyabr (şənbə) 
58. “Qəbələ” (Qəbələ) 0:1 “Turan” (Tovuz)
59. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 2:0 “Qarabağ” (Ağdam)
60. “Rəvan” (Bakı) 2:0 “Neftçi” (Bakı)

XI tur, 30 oktyabr (çərşənbə axşamı) 
61. “İnter” (Bakı) 3:1 “Kəpəz” (Gəncə)
62. AZAL (Bakı) 2:1 “Bakı” (Bakı)

31 oktyabr (çərşənbə) 
63. “Sumqayıt” (Sumqayıt) 1:1 “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
64. “Neftçi” (Bakı) 2:1 “Simurq” (Zaqatala)
65. “Turan” (Tovuz) 2:2 “Rəvan” (Bakı)     
66. “Qarabağ” (Ağdam) 1:2 “Qəbələ” (Qəbələ)

İkinci dövrə

XII tur, 3 noyabr  (şənbə) 
67. “Kəpəz” (Gəncə) 0:0  “Bakı” (Bakı)

4 noyabr  (bazar) 
68. “Qəbələ” (Qəbələ) 2:1 “Neftçi” (Bakı)
69. “Sumqayıt” (Sumqayıt) 0:0 “İnter” (Bakı)
70. AZAL (Bakı) 0:2 “Qarabağ” (Ağdam)
71. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 4:0 “Rəvan” (Bakı)
72. “Turan” (Tovuz) 1:1 “Simurq” (Zaqatala)

14 noyabr (çərşənbə) 
DÇ-2014 seçmə oyunu
“A” Şim. İrlandiya 1:1 Azərbaycan

XIII tur, 18 noyabr (bazar) 
73. “Bakı” (Bakı) 2:0 “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
74. “Simurq” (Zaqatala) 1:2 “Qarabağ” (Ağdam)
75. “İnter” (Bakı) 2:0 “Turan” (Tovuz)
76. “Neftçi” (Bakı) 8:1 “Sumqayıt” (Sumqayıt)

19 noyabr (bazar ertəsi) 
77. “Qəbələ” (Qəbələ) 0:0 “Kəpəz” (Gəncə)
78. “Rəvan” (Bakı) 0:0 AZAL (Bakı)

21 noyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün

XIV tur, 24 noyabr (şənbə) 
79. “Kəpəz” (Gəncə) 0:1 “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
80. “Simurq” (Zaqatala) 1:0  “İnter” (Bakı)

25 noyabr (bazar) 
81. “Bakı” (Bakı) 1:2 “Neftçi” (Bakı)
82. AZAL (Bakı) 1:1 “Sumqayıt” (Sumqayıt)
83. “Qarabağ” (Ağdam) 1:1 “Turan” (Tovuz)
84. “Rəvan” (Bakı) 1:3 “Qəbələ” (Qəbələ)

28 noyabr (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku 1/8 final

XV tur, 2 dekabr (bazar) 
85. “Neftçi” (Bakı) 0:1 “Qarabağ” (Ağdam)
86. “İnter ” (Bakı) 2:0 “Rəvan” (Bakı)
87. “Qəbələ” (Qəbələ) 0:2 “Bakı” (Bakı)
88. “Sumqayıt” (Sumqayıt) 0:1 “Simurq” (Zaqatala)
89. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 1:2 AZAL (Bakı)
90. “Turan” (Tovuz) 5:1 “Kəpəz” (Gəncə)

XVI tur, 7 dekabr (cümə)  
91. “Qarabağ” (Ağdam) 3:1 “Kəpəz” (Gəncə)

8 dekabr (şənbə) 
92. “Neftçi” (Bakı) 0:0 “Rəvan” (Bakı)
93. “Sumqayıt” (Sumqayıt) 0:1 “Qəbələ” (Qəbələ)
94. “Simurq” (Zaqatala) 0:0 “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

9 dekabr (bazar) 
95. “İnter ” (Bakı) 0:0 AZAL (Bakı)
96. “Turan” (Tovuz) 0:0 “Bakı” (Bakı)

XVII tur, 14 dekabr (cümə) 
97. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Neftçi” (Bakı) 2-1

15 dekabr (şənbə) 
98. “Kəpəz” (Gəncə) – “İnter” (Bakı) 0-2
99. “Bakı” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam) 0-0
100. AZAL (Bakı) – “Turan” (Tovuz) 0-0

16 dekabr (bazar) 
101. “Rəvan” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 2-3
102. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Simurq” (Zaqatala) 0-1

XVIII tur, 20 dekabr (cümə axşamı)  
103. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Kəpəz” (Gəncə) 2-1
104. “Simurq” (Zaqatala) – “Rəvan” (Bakı) 
105. “Turan” (Tovuz) – “Qəbələ” (Qəbələ) 0-2
106. “Qarabağ” (Ağdam) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 1-0

22 dekabr (cümə) 
107. “Neftçi” (Bakı) – AZAL (Bakı) 4-2
108. “İnter” (Bakı) – “Bakı” (Bakı) 1-0

2013-cü il

6 fevral (çərşənbə) 
“A” milli komadanın beynəlxalq yoldaşlıq görüşü

XIX tur, 9 fevral (şənbə) 
109. “Rəvan” (Bakı) – “Turan” (Tovuz) 2-0
110. AZAL (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala) 1-1

10 fevral (bazar) 
111. “Kəpəz” (Gəncə) – “Neftçi” (Bakı) 0-3
112. “Bakı” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 1-1
113. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Qarabağ” (Ağdam) 0-0

11 fevral (bazar ertəsi) 
114. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “İnter” (Bakı) 2-3

XX tur, 16 fevral (şənbə)  
115. “Qarabağ” (Ağdam) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 3-0
116. “Kəpəz” (Gəncə) – “Rəvan” (Bakı) 0-2
117. “Bakı” (Bakı) – AZAL (Bakı) 2-0

17 fevral (bazar) 
118. “İnter” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ) 2-1
119. “Turan” (Tovuz) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 2-4
120. “Simurq” (Zaqatala) – “Neftçi” (Bakı) 0-2

Ehtiyat gün
20 fevral (çərşənbə)

XXI tur, 22 fevral (cümə) 
121. “Rəvan” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam) 2-3
122. “Simurq” (Zaqatala) – “Bakı” (Bakı) 0-0

23 fevral (şənbə) 
123. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 2-0
124. AZAL (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə) 3-0
125. “Neftçi” (Bakı) –  “İnter” (Bakı) 2-0
24 fevral (bazar) 
126. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Turan” (Tovuz) 0-1

27 fevral (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku 1/4 final

XXII tur, 3 mart (bazar) 
127. “Qarabağ” (Ağdam) – “İnter” (Bakı) 0-0
128. “Kəpəz” (Gəncə) – “Simurq” (Zaqatala) 1-1
129. “Bakı” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı) 2-1
130. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 2-2
131. “Turan” (Tovuz) – “Neftçi” (Bakı) 2-3
132. AZAL (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ) 6-1

 

 

  

SON AYDA ƏN ÇOX OXUNANLAR:

    XƏBƏR LENTİ