Yeniyetmə güləşçilərin Respublika turnirində ikinci gün nəticələri

Sayta qoyulub: 04:41 23.10.2012 (165 dəfə oxunub)

 

“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində Helsinki Olimpiya Oyunlarının gümüş mükafataçısı Rəşid Məmmədbəyovun xatirəsinə həsr olunmuş yeniyetmələr arasında Respublika seçim turnirinin final mərhələsi davam edir. 

 Yarışların ikinci günündə yunan-Roma güləşi üzrə 3, sərbəst güləş üzrə 7 çəki dərəcəsində ümumilikdə 151 pəhləvan mükafatlar uğrunda mübarizə aparıb. Qalib və mükafatçılar sırasına düşən idmançılar aşağıdakılardır: 

Yunan-Roma gülәşi üzrә nәticәlәr

76 kq

1. İslam Abbasov - 2 saylı nümayәndәlik, Sumqayıt, Zenit 

2. Pünhan Xәlilov - 1 saylı nümayәndәlik, Cәngi GK

3. Mehman Әlәsgәrov - 1 saylı nümayәndәlik, 6 UGGİM

3. Elton Vәzirzadә - 1 saylı nümayәndәlik, Spartak

 

85 kq

1. Akşin Mәmmәdli - 1 saylı nümayәndәlik, İnter 

2. Xoşbar Xalasayev - 6 saylı nümayәndәlik, Balakәn

3. Elmәddin Әsәdov - 2 saylı nümayәndәlik, Sumqayıt, Zenit 

3. Әlzaman Mehdizadə - 1 saylı nümayәndәlik, 6 UGGİM

 

100 kq

1. Cavid Feyziyev - 1 saylı nümayәndәlik, Pәhlәvan GK

2. Aslan Talıbov - 1 saylı nümayәndәlik, Neftçi İSM

3. Ruslan Cucuyev - 6 saylı nümayәndәlik, Balakәn

3. Mәhәmmәd Bazarov - 6 saylı nümayәndәlik, Balakәn

 

Sәrbәst gülәş üzrә nәticәlәr

 

42 kq

1. Orxan Abbasov - 1 saylı nümayәndәlik, Azәri İK

2. Vasif Niyazlı - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә, Zenit

3. Eltac Dәmirov - 1 saylı nümayәndәlik, ROİL

3. Kәnan Ağamalıyev - 2 saylı nümayәndәlik, Sumqayıt, Tәhsil

 

46 kq

1. Nihad Bağırzadә - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә, TİM

2. Elvin Namazov - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә, Neftçi İSM

3. Fazil Hәsәnov - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә, TİM 

3. Ramin Eyvazov - 3 saylı nümayәndәlik, Şamaxı

 

50 kq

1. Mahir Әmraslanov - 1 saylı nümayәndәlik, ROİL

2. Әfqan Xaşalov - 7 saylı nümayәndәlik, Qazax, Olimp

3. Tofiq Sadıxlı - 1 saylı nümayәndәlik, DİN İC

3. Mәhәmmәd Abdullayev - 6 saylı nümayәndәlik, Qax

 

54 kq

1. Vurğun Әliyev - 1 saylı nümayәndәlik, Neftçi İSM

2. Niyamәddin Rәhmanov - 1 saylı nümayәndәlik, MOİK

3. Sübhan Muradov - 1 saylı nümayәndәlik, Zenit 

3. Orxan Hüseynov - 4 saylı nümayәndәlik, Şirvan

 

58 kq

1. Mәhәmmәd Hәsәnzadә - 4 saylı nümayәndәlik, Cәlilabad

2. Ruslan Abdullayev - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә, TİM

3. Pәnah İlyaslı - 7 saylı nümayәndәlik, Qazax, Tәhsil

3. Murad Süleymanov - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә, Neftçi İSM

 

63 kq

1. Mәhәmmәdәli Әliyev - 1 saylı nümayәndәlik, MOİK

2. Vüqar Fәrzәlizadә - 4 saylı nümayәndәlik, Lәnkәran

3. Tural Әhmәdli - 2 saylı nümayәndәlik, İOEUGİM

3. Tәbriz Mәmmәdov - 8 saylı nümayәndәlik, Naxçıvan

 

69 kq

1. Loğman Ağayev - 4 saylı nümayәndәlik, Astara

2. Ravil Babazadә - 4 saylı nümayәndәlik, Lәnkәran

3. Murad Islamov - 2 saylı nümayәndәlik, Abşeron, Neftçi İSM

3. Әnvәr Abbasov - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә

 İlk üç yeri tutan idmançılar medal və diplomlarla, həmçinin pul mükafatı ilə təltif olunublar. Qalib və mükafatçılar yığma komandaların heyətinə cəlb ediləib və beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil etmək hüququ qazanıblar.

XƏBƏR LENTİ